czwartek, 14 marzec 2024 13:41

Zanieczyszczenia drogi i niszczenie elementów pasa drogowego w ciągu ul. Mielżyńskiego oraz ul. Jowisza

W ciągu ul. Mielżyńskiego oraz ul. Jowisza realizowane są przez podmioty trzecie inwestycje budowlane, w wyniku których zanieczyszczana jest droga i niszczone są elementy pasa drogowego (krawężniki, rozjeżdżane są zieleńce) przez pojazdy obsługujące teren budowy. Miejski Zarząd Dróg interweniował u kierownika firmy odpowiedzialnej za prowadzenie, zabezpieczenie i oznakowanie robót. Powiadomione zostały również odpowiednie służby (Straż Miejska, Policja, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego). W wyniku naszego zgłoszenia, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego przeprowadził czynności kontrolno-wyjaśniające. Kierownik budowy potwierdził zlecenie firmie zewnętrznej czyszczenie dróg w rejonie prowadzonej budowy. Komenda Miejska Policji, Wydział Prewencji zawiadomił nas, że w wyniku przeprowadzonych czynności wyjaśniających nie stwierdzono podstaw do skierowania wniosku o ukaranie w sprawie zanieczyszczenia drogi publicznej oraz uszkodzenia drogi przez pojazdy obsługujące teren budowy.

Pozostaje nam zatem wyłącznie ZAAPELOWAĆ do wszystkich podmiotów realizujących inwestycje w mieście, aby porządkowali teren w rejonie prowadzonych robót i nie dewastowali infrastruktury drogowej.

Zgłoś awarię

zglos-awarie

MZD przyjmuje zgłoszenia dotyczące nieprawidłowości i zdarzeń występujących w pasie drogowym dróg publicznych. Zgłoszenia są niezwłocznie przekazywane inspektorom MZD realizującym powyższe zadania lub wykonawcom prac, z którymi tut. Zarząd ma zawarte umowy na realizację przedmiotowych zadań.