wtorek, 18 czerwiec 2024 14:18

Nazwa funduszu:

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Nazwa zadania:

Remont drogi gminnej ul. 11 Listopada w Zabrzu (141858S)

W dniu 31 maja 2024 roku został podpisany protokół odbioru końcowego, co zakończyło realizację zadania pn.: „Remont ulicy 11 Listopada w Zabrzu (droga gminna nr 141858S)”. Wykonawcą robót budowlanych była spółka pod firmą: DROGOPOL Sp. z o. o. z siedzibą w Katowicach.

Wartość wykonanych robót budowlanych: 2 852 121,06 PLN brutto.

Na realizację remontu Miasto Zabrze pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1 427 508,55 PLN, przy czym umowa o dofinansowanie zapewnia maksymalny udział środków Funduszu przeznaczonych na dofinansowanie zadania wynoszący 50% wartości zadania. Rzeczywista kwota dofinansowania  stanowiąca 50% kosztów kwalifikowanych wynosi 1 426 060,53 PLN.

Zakres remontu:

• wymianę warstw bitumicznych- 7981 m2
  • naprawę nawierzchni chodników, zjazdów- 3191 m2
  • wymianę uszkodzonych krawężników i obrzeży,
  • wymianę wpustów ulicznych i przykanalików- 45 szt
  • remont studni kanalizacji deszczowej,
  • zabudowę cieku przykrawężnikowego,
  • usunięcie drzew kolidujących z realizacją robót,
  • nasadzenia zastępcze drzew,
  • plantowanie pasów zieleni, z obsianiem mieszanką traw w pasie drogowym- 651m2
  • wymianę oznakowania pionowego,
  • odtworzenie oznakowania poziomego.

Zgłoś awarię

zglos-awarie

MZD przyjmuje zgłoszenia dotyczące nieprawidłowości i zdarzeń występujących w pasie drogowym dróg publicznych. Zgłoszenia są niezwłocznie przekazywane inspektorom MZD realizującym powyższe zadania lub wykonawcom prac, z którymi tut. Zarząd ma zawarte umowy na realizację przedmiotowych zadań.